Den v ZOO - 4.r., 25.4.2024

Vloženo 28.04.2024 13:36 h

Děti ze čtvrté třídy se ve čtvrtek 25. dubna vydaly do plzeňské zoologické zahrady.

Cesta začala linkovým autobusem z Tymákova a pokračovala tramvají až na Lochotín, kde už jsme hezkou procházkou došli až k pokladnám ZOO. Prvním bodem programu byl tropický pavilon, kde jsme se podívali na rozhádané šimpanze a dozvěděli se řadu informací o primátech obecně, ale i  příběhy jednotlivých členů tlupy. Během povídání se šimpanzi uklidnili a tak jsme si prohlédli také nejmladšího člena samečka Dumaje na břiše maminky Marii. Když jsme prozkoumali celý pavilon tropů, čekala nás návštěva tučňáků, kteří nás pobavili svým dováděním ve vodě. Dalším cílem byla panda červená a kapybary, cestou jsme nemohli přeslechnout ukřičené gibony, necítit vlky hřivnaté a s respektem jsme obešli i obří voliéru se supy. Ujít jsme si nenechali ani pavilon s nosorožcem a majestátními žirafami, expozici podzemí, tajemný svět noční Afriky a někteří asijské zahrady s pavilonem Zlaté rybky. Podle plánu jsme přes hřiště dorazili na sokolnické ukázky do amfiteátru, kde jsme byli sami a náležitě jsme si užili nejen předvedené dravce, ale také povídání pana Zaleše.

Pro milovníky nákupů se našla chvilka na návštěvu obchůdku se suvenýry a občerstvení U zoborožce. Cestou na zpáteční tramvaj jsme ještě pozdravili klokany a se ZOO jsme se rozloučili.

Celý den pro nás byl skvělým zážitkem, nejen díky množství živočichů a rostlin, které jsme měli možnost vidět, ale i proto, že jsme si uvědomili, jaké nadšení, píle, šikovnost a odhodlání je za fungující zoologickou zahradou. Dobrou zkušeností byly i cesty linkovým autobusem a MHD, hlavně pro děti, které na výlety jezdí především autem.

Naše zážitky zachycené mobilem si můžete prohlédnout ZDE.

<<  Květen 2024  >>