Základní škola Tymákov

Škola / Aktuality

Aktuality

Les ve škole - škola v lese, 4. ročník

Vloženo 05.11.2023 20:59 h

Děti ze čtvrté třídy pokračují i letos v projektu Les ve škole - škola v lese. V podzimní části jsme se zaměřili na rovnováhu v lese.

Ve škole jsme si přečetli legendu, podle níž duch Stromovous stvořil les v dokonalé rovnováze, která je občas poničena. Po jeho odchodu na jinou planetu, jsme se stali pomocníky, kteří se budou v rámci svých sil snažit stabilitu lesa zkoumat, nenarušovat a ideálně i obnovovat.  Naučili jsme se zaklínadlo, které pomůže vyvolat pomocníky lesa.

Po teoretickém úvodu, jsme vyrazili do Čiliny. Cestou jsme pozorovali podzimní přírodu, určovali druhy jehličnatých i listnatých stromů a keřů (jedlé šíply a trnky ochutnali), které jsme míjeli, také jsme zkontrolovali stromečky, zasazené dětmi ze školy v úvodu projektu. Potom jsme zastavili na kraji lesa, pomocí zaklínadla zkusili povolat lesní pomocníky a zaměřili jsme se na to, jak je v přírodě důležitá druhová pestrost. Zahráli jsme si hru, díky které jsme si snáz představili, že v lese žije řada rostlinných i živočišných druhů, které od lesa potřebují nějaké podmínky a něco jiného zase poskytují. Děti si ověřily jaké to je, být spokojeným obyvatelem lesa, kterému se daří a naopak tím, který nenajde bezpečné místo ani dostatek potravy či živin.  

Protože bylo 2. listopadu, připomněli jsme si svátek Všech svatých a na místním hřbitově zapálili svíčku. Při návratu do školy jsme si nasbírali krásné listy z pestré palety podzimních barev. 

Ve škole jsme si založili deník lesního učně a do něj na počítači zapsali první dojmy a poznámky. Také jsme si pomocí listů znázornili, jak si představujeme lesní skřítčí pomocníky. 

Na podzimní část navážeme v zimě a samozřejmě se budeme snažit přírodu rovnováhu v přírodě hlídat nejen při projektových dnech. 

Více fotografií je ZDE

Kliknutím obrázek zvětšíte

« zpět na seznam článků

Kalendář

<<  Červenec 2024  >>

PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Jídelníček

Žádný jídelníček.

Sdělení

Žádná sdělení.

© 2010- 2024 Základní škola Tymákov, design FoXprofi.com