Betlémské světlo a vánoční troubení 2022

Vloženo 02.01.2023 06:33 h

Štědrý den nám nepřipravil sněhovou nadílku, ale tradice předávání Betlémského světla a vánočního troubení proběhla i v roce 2022.

Plamínek z věčného ohně hořícího v Betlémě do Čech přivážejí skauti každoročně už od roku 1990. Do tymákovské kaple sv. Václava, vyzdobené stromečkem od manželů Timkových a adventním věncem od pana Bárty, ho dopravují manželé Sarauerovi a díky nim si pro světýlko symbolizující mír, lásku, naději a přátelství chodí obyvatelé Tymákova i Mokrouš. Čas před polednem Štědrého dne se, jak můžete vidět na fotografiích, stává místem setkání sousedů z našich obcí.

Vánoční troubení zajišťuje tradičně SRPŠ a protože obě obce se rozšiřují, je stále náročnější zajistit a zkoordinovat muzikanty a jejich doprovod na všechny trasy. Do příštího troubení se chystá pozměnění cest strubačů tak, aby byly navštíveny všechny domy. Děkujeme SRPŠ za organizaci a občanům za shovívavost!

Osobní poděkování patří všem muzikantům, ať už pozvaným nebo z řad našich bývalých i současných žáků, a jejich doprovodu: Lucka Koubová se sestrou Andreou, Klárka Špitzerová a Ellen Juríková s p. Špitzerem a p.Polkou, Karolína Řehořová s rodinou a p.Sarauerovou, p.Štěpánovou a Kačkou Bláhovou, Hanuš Donát s p.Šrailem, Sabinkou a Simonkou a s p.Hrůzou, Karolína Kuncová a Ema Machová s p.Machem, Felix Mencl s maminkou, bratři Tomecovi s Toničkou Kocmanovou a její maminkou, Míša Panušková s tatínkem, Laura Juríková, Bára Polková a Agátka Braunová s p.Juríkem a p.Braunem, Vítek Mach, Kryštof Kunc s p.Kuncem a Karel Palát s Matějem a Kubou Němcovými. Velmi si vážíme jejich času, který věnují k udržení krásné místní tradice!

Při vánočním troubení na Štědrý den se v Tymákově a v Mokrouších letos vybralo 47 300,- Kč, které SRPŠ použije na zajištění akcí pro děti. Srdečně děkujeme všem dárcům nejen za příspěvek, ale i za vlídné přijetí při koledování.

Díky p. Štěpánové za dokumentaci hemžení před samotným troubením a koledování na jedné trase. Fotografie si můžete prohlédnout ZDE.

Kliknutím obrázek zvětšíteKliknutím obrázek zvětšíte