Výlet 5. ročníku

Vloženo 31.05.2022 08:08 h

Jarní šumavskou přírodu vyjeli minulý týden poznávat naši páťáci v rámci třídenního výletu do Kašperských Hor.

Vyrazili jsme ve středu ráno a do místa jsme dorazili po třech hodinách cestování autobusy a vlaky. Nálada byla skvělá a nezkazilo ji ani deštivé počasí. Jakmile odpoledne přestalo pršet, vydali jsme se na obhlídku náměstí, děti poslaly svým blízkým pohledy a prohlédly si místní historický hřbitov. Zbytek odpoledne jsme strávili společnými sportovními a herními aktivitami. Na hřbitov se všechny děti podívaly ještě jednou v pozdních večerních hodinách a prokázaly zde svou odvahu.

Ve čtvrtek hned po snídani jsme vyrazili pěšky na hrad Kašperk, kde na nás čekala objednaná Zakletá prohlídka. Děti se dozvěděly zajímavosti nejen o samotném hradu, ale i o tom, jak se tenkrát žilo, jedlo, psalo, oblékalo. Po návratu, obědu a odpočinku jsme ohodnotili úklid v jednotlivých pokojích. Pak se již děti rozdělily podle toho, co chtěly dělat - hrály fotbal, stolní tenis, badminton, některé si zaskákaly na trampolíně, jiné hrály venku společenské hry. Po večeři dva chlapci připravili pro ostatní párty s hudbou a tančilo se! Dokonce se na nás přišla podívat děvčata z deváté třídy ze Starého Plzence, která tam byla také na školním výletu a předvedla nám taneční sestavu. Naši páťáci jim  na oplátku ukázali, co si připravují za tanec na konec školního roku a sklidili potlesk.

Třetí a zároveň poslední den pobytu jsme po snídani zahájili dopolední návštěvou Informačního centra Kašperské Hory, kde pro nás připravili program Šumavská nej.... Děti se dozvěděly mnoho o šumavské přírodě a zajímavostech, prolezly "liščí norou" aj. Po návratu a obědě jsme sbalili všechny věci, uklidili pokoje a vyrazili kolem Pranýře na Šibeniční vrch s nádherným rozhledem na celé Kašperské Hory. Na závěr dne nás čekala cesta domů.

Fotografie jsou uloženy ZDE.